Updated 

Lavakids Aquathon | Results


Place Div/Tot No. Name Age Sex Time

10-Under

1 1/13 13 Henry Eggers 9 M 7:59

2 2/13 59 Kanaipono Eckart 10 M 8:03

3 3/13 19 Kai Griley 10 M 8:04

4 4/13 53 Gw John Henderson 10 M 9:06

5 5/13 20 Titus McEntee 10 M 9:12

6 1/8 52 Jada Keen 8 F 9:12

7 1/17 46 Ephram Hartzel 7 M 9:16

8 1/14 64 Cadence Stull 9 F 9:18

9 2/14 21 Molly McLaughlin 10 F 9:19

10 2/17 9 Joel McEntee 8 M 9:35

11 6/13 37 Cooper Muench 10 M 9:38

12 3/14 58 Lainen Eckart 9 F 9:41

13 4/14 66 Kawena Haserot 10 F 9:49

14 5/14 18 Lily Gess 10 F 9:54

15 7/13 57 Riis Weiche 10 M 10:00

16 3/17 12 Alex Weiss 8 M 10:38

17 8/13 42 Kian Warnock 9 M 10:44

18 9/13 44 Zachary Ayers 9 M 10:46

19 4/17 3 Payton Kaiser 7 M 10:53

20 2/8 8 Maile Imonen 8 F 11:03

21 5/17 63 Sage Bonnia 8 M 11:10

22 6/17 7 Matthew Gillespie 8 M 11:11

23 6/14 17 Mikea Fulton 10 F 11:21

24 3/8 61 Grace Edecumbe 8 F 11:21

25 7/14 48 Shaian Garana 9 F 11:25

26 10/13 70 Nathan Leach 10 M 11:33

27 8/14 56 Lila Christensen 10 F 11:43

28 9/14 16 Isabella Friedli 10 F 11:44

29 11/13 47 Bryce Hartzel 9 M 11:46

30 7/17 6 Alexander Friedli 8 M 11:47

31 8/17 65 Keaulana Haserot 8 M 11:51

32 9/17 45 Tavis Fediuk 7 M 12:06

33 12/13 43 Tyler Pham 9 M 12:18

34 4/8 11 Elizabeth Struve 8 F 12:21

35 10/14 40 Annabelle Nickoll 9 F 12:25

36 10/17 41 Alex Nickoll 7 M 12:26

37 11/17 4 Natan Mazur 7 M 12:27

38 5/8 10 Megan McLaughlin 8 F 12:36

39 11/14 22 Caileen Teramoto 10 F 12:41

40 12/17 60 Maverik Leong 7 M 12:49

41 6/8 5 Sophia Scholz 7 F 12:50

42 7/8 71 Jaiden Basden 8 F 12:59

43 12/14 68 Kalai Hardy 10 F 13:04

44 13/17 39 Liam Magnuson 7 M 13:57

45 14/17 50 Alexis Dubois 8 M 14:03

46 13/14 14 Gracie Fulton 9 F 14:06

47 15/17 62 Mason Stanton 8 M 14:44

48 14/14 51 Sydney Gauthier 9 F 15:13

49 8/8 36 Akau Ariana 7 F 15:28

50 1 Pemma Norbu 6 F 15:47

51 49 Trevor White 5 M 15:53

52 69 Tiffany Ravaglia 6 F 15:59

53 13/13 55 Stephen Zanotelli 9 M 16:06

54 16/17 54 Sam Wicklund 8 M 16:24

55 17/17 2 Jacob Crawford 7 M 21:52

11-14

1 1/2 112 Zack Beckwith 14 M 15:38

2 1/7 108 Jamie Hellard 14 F 17:12

3 1/7 113 Jaden Leach 11 M 17:18

4 2/2 32 Nathan Sachs 13 M 17:25

5 2/7 34 Gwen De Lemos 14 F 17:48

6 2/7 38 Hunter Muench 11 M 18:01

7 3/7 27 Cameron Stuart 11 M 18:13

8 1/8 103 Maile Fediuk 12 F 18:46

9 3/7 33 Ada Benson 14 F 19:24

10 4/7 35 Kali Kaiser 14 F 19:35

11 5/7 31 Audrey Nixon 13 F 20:42

12 6/7 30 Sonya Ferg 13 F 21:10

13 4/7 102 Eli Nickoll 11 M 21:21

14 5/7 26 Joshua Stuart 11 M 21:27

15 2/8 28 Sarah Schmidt 12 F 21:32

16 3/8 23 Gladys Eggers 11 F 21:39

17 4/8 104 Kailey Fediuk 11 F 22:53

18 5/8 25 Teah Schmidt 11 F 23:28

19 6/7 110 Shawn Paul 12 M 23:56

20 6/8 105 Allison Ayers 12 F 25:29

21 7/8 111 Elena Paul 11 F 25:55

22 7/7 107 Gauthier Logan 11 M 26:52

23 7/7 100 Lexy Reiss 14 F 29:43

24 8/8 101 Kayla Reiss 11 F 32:28

Female 10-under (500)

1 52 F Jada Keen KAILUA-KONA 8 9:12

2 64 F Cadence Stull ANCHORAGE 9 9:18

3 21 F Molly McLaughlin ANCHORAGE 10 9:19

4 58 F Lainen Eckart HILO 9 9:41

5 66 F Kawena Haserot KAILUA-KONA 10 9:49

6 18 F Lily Gess N. BEACH 10 9:54

7 8 F Maile Imonen WAIMEA 8 11:03

8 17 F Mikea Fulton WAIMEA 10 11:21

9 61 F Grace Edecumbe EDMONTON 8 11:21

10 48 F Shaian Garana KEALAKEKUA 9 11:25

11 56 F Lila Christensen WAIKOLOA 10 11:43

12 16 F Isabella Friedli LAFEYETTE 10 11:44

13 11 F Elizabeth Struve NEWPORT BEACH 8 12:21

14 40 F Annabelle Nickoll LOS ANGELOS 9 12:25

15 10 F Megan McLaughlin ANCHORAGE 8 12:36

16 22 F Caileen Teramoto HOLUALOA 10 12:41

17 5 F Sophia Scholz WAIMEA 7 12:50

18 71 F Jaiden Basden KAILUA-KONA 8 12:59

19 68 F Kalai Hardy KEAUHOU 10 13:04

20 14 F Gracie Fulton WAIMEA 9 14:06

21 51 F Sydney Gauthier EDMONTON 9 15:13

22 36 F Akau Ariana WAIMEA 7 15:28

23 1 F Pemma Norbu WAIMEA 6 15:47

24 69 F Tiffany Ravaglia 6 15:59

Male 10-under (500)

1 13 M Henry Eggers CHEYENNE 9 7:59

2 59 M Kanaipono Eckart HILO 10 8:03

3 19 M Kai Griley WAIMEA 10 8:04

4 53 M Gw John Henderson VANCOUVER 10 9:06

5 20 M Titus McEntee KEAUHOU 10 9:12

6 46 M Ephram Hartzel EDMONTON 7 9:16

7 9 M Joel McEntee KEAUHOU 8 9:35

8 37 M Cooper Muench WILLIAMSBURG 10 9:38

9 57 M Riis Weiche BELLINGHAM 10 10:00

10 12 M Alex Weiss MIDDLETON 8 10:38

11 42 M Kian Warnock BEND 9 10:44

12 44 M Zachary Ayers DAVIS 9 10:46

13 3 M Payton Kaiser NEW BERLIN 7 10:53

14 63 M Sage Bonnia WAIMEA 8 11:10

15 7 M Matthew Gillespie BOSSIER CITY 8 11:11

16 70 M Nathan Leach SURREY 10 11:33

17 47 M Bryce Hartzel EDMONTON 9 11:46

18 6 M Alexander Friedli LAFEYETTE 8 11:47

19 65 M Keaulana Haserot KAILUA-KONA 8 11:51

20 45 M Tavis Fediuk KEAUHOU 7 12:06

21 43 M Tyler Pham HAPPY VALLEY 9 12:18

22 41 M Alex Nickoll LOS ANGELOS 7 12:26

23 4 M Natan Mazur HONOLULU 7 12:27

24 60 M Maverik Leong KAILUA-KONA 7 12:49

25 39 M Liam Magnuson CALGARY 7 13:57

26 50 M Alexis Dubois LAVAL 8 14:03

27 62 M Mason Stanton KEAAU 8 14:44

28 49 M Trevor White WAIMEA 5 15:53

29 55 M Stephen Zanotelli SAN DIEGO 9 16:06

30 54 M Sam Wicklund LAGRANGE 8 16:24

31 2 M Jacob Crawford CALGARY 7 21:52

Female 11-14 (500)

1 108 F Jamie Hellard WEST KELOWNA 14 17:12

2 34 F Gwen De Lemos RICHMOND 14 17:48

3 103 F Maile Fediuk KEAUHOU 12 18:46

4 33 F Ada Benson WAIMEA 14 19:24

5 35 F Kali Kaiser NEW BERLIN 14 19:35

6 31 F Audrey Nixon WAIMEA 13 20:42

7 30 F Sonya Ferg NANAIMO 13 21:10

8 28 F Sarah Schmidt NANAIMO 12 21:32

9 23 F Gladys Eggers CHEYENNE 11 21:39

10 104 F Kailey Fediuk KEAUHOU 11 22:53

11 25 F Teah Schmidt NANAIMO 11 23:28

12 105 F Allison Ayers DAVIS 12 25:29

13 111 F Elena Paul WAUNAKEE 11 25:55

14 100 F Lexy Reiss MEDFORD 14 29:43

15 101 F Kayla Reiss MEDFORD 11 32:28

Male 11-14 (500)

1 112 M Zack Beckwith LONGMONT 14 15:38

2 113 M Jaden Leach SURREY 11 17:18

3 32 M Nathan Sachs TACOMA 13 17:25

4 38 M Hunter Muench WILLIAMSBURG 11 18:01

5 27 M Cameron Stuart WAIMEA 11 18:13

6 102 M Eli Nickoll LOS ANGELOS 11 21:21

7 26 M Joshua Stuart WAIMEA 11 21:27

8 110 M Shawn Paul WAUNAKEE 12 23:56

9 107 M Gauthier Logan EDMONTON 11 26:52