Scoreboard (March 21)


ToDAY’S TV SCHEDULE

AUTO RACING

8 p.m. Formula One: Practice for Malaysia Grand Prix NBCSN

EXTREME SPORTS

7 a.m. X Games ESPN

1 p.m. X Games * ESPN

GOLF

3 a.m. European PGA Tour: Malaysian Open (first round) * TGC

9 a.m. PGA Tour: Arnold Palmer Invitational (first round) TGC

12:30 p.m. LPGA Tour: Kia Classic (first round) TGC

HORSE RACING

9:30 a.m. Trackside Live! FOXSP2

MAJOR LEAGUE BASEBALL

7 a.m. Spring training: St. Louis vs. N.Y. Mets MLB

Noon Spring training: Atlanta vs. Washington MLB

3 p.m. Spring training: L.A. Angels vs. Texas MLB

MEN’S COLLEGE BASKETBALL

6:15 a.m. NCAA tournament: Valparaiso vs. Michigan St. (second round) CBS

6:40 a.m. NCAA tournament: Bucknell vs. Butler (second round) TRUTV

7:40 a.m. NCAA tournament: Wichita St. vs. Pittsburgh (second round) TBS

8:10 a.m. NCAA tournament: New Mexico St. vs. Saint Louis (second round) TNT

8:45 a.m. NCAA tournament: Saint Mary’s vs. Memphis (second round) CBS

9:10 a.m. NCAA tournament: Davidson vs. Marquette (second round) TRUTV

10:10 a.m. NCAA tournament: Southern vs. Gonzaga (second round) TBS

10:40 a.m. NCAA tournament: Oregon vs. Oklahoma St. (second round) TNT

12:50 p.m. NCAA tournament: North Carolina A&T vs. Louisville (second round) TBS

1:15 p.m. NCAA tournament: South Dakota St. vs. Michigan (second round) CBS

1:20 p.m. NCAA tournament: Belmont vs. Arizona (second round) TNT

1:27 p.m. NCAA tournament: California vs. UNLV (second round) TRUTV

3:20 p.m. NCAA tournament: Missouri vs. Colorado St. (second round) TBS

3:45 p.m. NCAA tournament: Akron vs. VCU (second round) CBS

3:50 p.m. NCAA tournament: Harvard vs. New Mexico (second round) TNT

3:57 p.m. NCAA tournament: Montana vs. Syracuse (second round) TRUTV

NHL HOCKEY

4:30 p.m. Dallas at Los Angeles FOXSP

FRIDAY’S TV SCHEDULE

AUTO RACING

8:30 a.m. Sprint Cup: Practice for Auto Club 400 SPEED

10:30 a.m. Nationwide Series: Final practice for Royal Purple 300 SPEED

1 p.m. Sprint Cup: Pole qualifying for Auto Club 400 SPEED

10 p.m. Formula One: Qualifying for Malaysia Grand Prix NBCSN

BOXING

4 p.m. Middleweights: Don George (24-3-1) vs. David Lopez (41-13-0) ESPN2

EXTREME SPORTS

7 a.m. X Games ESPN

1 p.m. X Games * ESPN

GOLF

3 a.m. European PGA Tour: Malaysian Open (second round) * TGC

6:30 a.m. Champions Tour: Mississippi Gulf Resort Classic (first round) TGC

9 a.m. PGA Tour: Arnold Palmer Invitational (second round) TGC

12:30 p.m. LPGA Tour: Kia Classic (second round) TGC

MAJOR LEAGUE BASEBALL

10 a.m. Spring training: Chicago Cubs vs. Milwaukee WGN

MEN’S COLLEGE BASKETBALL

6:15 a.m. NCAA tournament: Albany vs. Duke (second round) CBS

6:40 a.m. NCAA tournament: Mississippi vs. Wisconsin (second round) TRUTV

7:40 a.m. NCAA tournament: Temple vs. N.C. State (second round) TBS

8:10 a.m. NCAA tournament: Pacific vs. Miami (second round) TNT

8:45 a.m. NCAA tournament: Cincinnati vs. Creighton (second round) CBS

9:10 a.m. NCAA tournament: TBA vs. Kansas State (second round) TRUTV

10:10 a.m. NCAA tournament: TBA vs. Indiana (second round) TBS

10:40 a.m. NCAA tournament: Colorado vs. Illinois (second round) TNT

12:50 p.m. NCAA tournament: Fla. Gulf Coast vs. Georgetown (second round) TBS

1:15 p.m. NCAA tournament: Iona vs. Ohio State (second round) CBS

1:20 p.m. NCAA tournament: Villanova vs. North Carolina (second round) TNT

1:27 p.m. NCAA tournament: Northwestern St. vs. Florida (second round) TRUTV

3:20 p.m. NCAA tournament: Oklahoma vs. San Diego St. (second round) TBS

3:45 p.m. NCAA tournament: Iowa St. vs. Notre Dame (second round) CBS

3:50 p.m. NCAA tournament: Western Kentucky vs. Kansas (second round) TNT

3:57 p.m. NCAA tournament: Minnesota vs. UCLA (second round) TRUTV

MEN’S COLLEGE HOCKEY

11 a.m. Hockey East tournament (semifinals) NBCSN

2 p.m. Hockey East tournament (semifinals) NBCSN

SOCCER

9:55 a.m. World Cup Qualifier: Spain vs. Finland ESPN2

4 p.m. World Cup qualifier: United States vs. Costa Rica ESPN

* Tape-delayed broadcast

WEDNEsday’s BIIF results

Boys volleyball

Junior varsity

Kohala def. Kealakehe 25-11, 25-17

Konawaena def. Kamehameha 25-18, 20-25, 15-12

Varsity

Kealakehe def. Kohala 25-14, 25-13, 25-17

Kamehameha def. Konawaena 25-13, 25-14, 25-10

Honokaa def. Keaau 27-29, 25-23, 25-15, 24-26, 15-11

Today’s BIIF Games

baseball

Pahoa at Kamehameha, 3 p.m.

Konawaena at Honokaa, 3 p.m.

FRIday’s BIIF Games

baseball

Hilo at Honokaa, 1 p.m.

Hawaii Prep at Kealakehe, 3 p.m.

Keaau vs. Waiakea at Wong Stadium, 6 p.m.

softball

Keaau at Pahoa, 3:30 p.m.

Hockey

NHL glance

EASTERN CONFERENCE

Atlantic Division

GP W L OT Pts GF GA

Pittsburgh 31 23 8 0 46 110 81

N.Y. Rangers 29 15 12 2 32 70 70

New Jersey 30 13 11 6 32 74 84

N.Y. Islanders 29 13 13 3 29 86 96

Philadelphia 30 13 16 1 27 81 92

Northeast Division

GP W L OT Pts GF GA

Montreal 29 19 5 5 43 92 73

Boston 28 19 6 3 41 82 60

Ottawa 30 16 8 6 38 77 65

Toronto 30 16 12 2 34 90 85

Buffalo 30 11 15 4 26 79 95

Southeast Division

GP W L OT Pts GF GA

Winnipeg 30 16 12 2 34 80 86

Carolina 29 15 12 2 32 84 82

Tampa Bay 30 13 16 1 27 98 90

Washington 29 12 16 1 25 79 87

Florida 30 8 16 6 22 74 110

WESTERN CONFERENCE

Central Division

GP W L OT Pts GF GA

Chicago 30 24 3 3 51 102 66

St. Louis 29 16 11 2 34 87 83

Detroit 30 14 11 5 33 80 79

Columbus 30 12 12 6 30 68 79

Nashville 30 11 13 6 28 70 81

Northwest Division

GP W L OT Pts GF GA

Minnesota 29 17 10 2 36 77 71

Vancouver 29 14 9 6 34 81 82

Edmonton 29 11 11 7 29 72 85

Calgary 27 11 12 4 26 78 91

Colorado 29 11 14 4 26 75 92

Pacific Division

GP W L OT Pts GF GA

Anaheim 29 22 3 4 48 99 71

Los Angeles 29 17 10 2 36 88 73

San Jose 29 13 10 6 32 71 77

Phoenix 30 13 13 4 30 79 85

Dallas 29 13 13 3 29 76 88

NOTE: Two points for a win, one point for overtime loss.

Tuesday’s results

N.Y. Rangers 3, New Jersey 2

Ottawa 5, N.Y. Islanders 3

Florida 4, Carolina 1

Columbus 4, Nashville 3

Buffalo 3, Montreal 2, OT

Pittsburgh 2, Washington 1

Winnipeg 3, Boston 1

Vancouver 3, St. Louis 2

Los Angeles 3, Phoenix 2

Wednesday’s results

San Jose 4, Edmonton 3, SO

Toronto 4, Tampa Bay 2

Minnesota 4, Detroit 2

Colorado 4, Dallas 3

Anaheim 4, Chicago 2

Today’s games

Toronto at Buffalo, 1 p.m.

Montreal at N.Y. Islanders, 1 p.m.

Florida at N.Y. Rangers, 1 p.m.

New Jersey at Carolina, 1 p.m.

Boston at Ottawa, 1:30 p.m.

Washington at Winnipeg, 2 p.m.

Calgary at Nashville, 2 p.m.

Vancouver at Phoenix, 4 p.m.

Dallas at Los Angeles, 4:30 p.m.

Men’s College Basketball

AP Top 25

Record Pts Prv

1. Gonzaga (45) 31-2 1,604 1

2. Louisville (20) 29-5 1,579 4

3. Kansas 29-5 1,459 7

4. Indiana 27-6 1,410 3

5. Miami 27-6 1,353 9

6. Duke 27-5 1,297 2

7. Ohio St. 26-7 1,243 10

8. Georgetown 25-6 1,204 5

9. Michigan St. 25-8 1,038 8

10. New Mexico 29-5 990 15

11. Michigan 26-7 989 6

12. Kansas St. 27-7 903 11

13. Saint Louis 27-6 811 16

14. Florida 26-7 768 13

15. Marquette 23-8 657 12

16. Syracuse 26-9 627 19

17. Oklahoma St. 24-8 595 14

18. Wisconsin 23-11 528 22

19. Memphis 30-4 425 20

20. Pittsburgh 24-8 293 17

21. Arizona 25-7 260 18

22. Creighton 27-7 214 23

23. Notre Dame 25-9 198 24

24. UCLA 25-9 189 21

25. Oregon 26-8 171 —

Others receiving votes: VCU 163, North Carolina 51, UNLV 38, Butler 17, Mississippi 13, Belmont 11, Saint Mary’s (Cal) 11, Colorado St. 10, Wichita St. 5, Montana 1.

NCAA Tournament Glance

FIRST ROUND

At UD Arena, Dayton, Ohio

Tuesday’s results

Roundup>N.C. A&T 73, Liberty 72

Roundup>Saint Mary’s 67, Middle Tennessee 54

Wednesday’s results

Roundup>James Madison 68, LIU Brooklyn 55

Roundup>La Salle 80, Boise State 71

EAST REGIONAL

Second Round

Today’s games

At Rupp Arena, Lexington, Ky.

Roundup>Butler (26-8) vs. Bucknell (28-5), 6:40 a.m.

Roundup>Marquette (23-8) vs. Davidson (26-7), 30 minutes following

At HP Pavilion, San Jose, Calif.

Roundup>UNLV (25-9) vs. California (20-11), 1:27 p.m.

Roundup>Syracuse (26-9) vs. Montana (25-6), 30 minutes following

Friday’s games

At UD Arena, Dayton, Ohio

Roundup>N.C. State (24-10) vs. Temple (23-9), 7:40 a.m.

Roundup>Indiana (27-6) vs. James Madison winner, 30 minutes following

At The Frank Erwin Center, Austin, Texas

Roundup>Miami (27-6) vs. Pacific (22-12), 8:10 a.m.

Roundup>Illinois (22-12) vs. Colorado (21-11), 30 minutes following

Third Round

Saturday’s games

At Rupp Arena, Lexington, Ky.

Roundup>Marquette-Davidson winner vs. Butler-Bucknell winner

At HP Pavilion, San Jose, Calif.

Roundup>Syracuse-Montana winner vs. UNLV-California winner

Sunday’s games

At UD Arena, Dayton, Ohio

Roundup>Indiana-James Madison winner vs. N.C. State-Temple winner

At The Frank Erwin Center, Austin, Texas

Roundup>Miami-Pacific winner vs. Illinois-Colorado winner

SOUTH REGIONAL

Second Round

Today’s games

At The Palace, Auburn Hills, Mich.

Roundup>Michigan (26-7) vs. South Dakota State (25-9), 1:15 p.m.

Roundup>VCU (26-8) vs. Akron (26-6), 30 minutes following

Friday’s games

At Wells Fargo Center, Philadelphia

Roundup>Georgetown (25-6) vs. Florida Gulf Coast (24-10), 12:50 p.m.

Roundup>San Diego State (22-10) vs. Oklahoma (20-11), 30 minutes following

At The Sprint Center, Kansas City, Mo.

Roundup>North Carolina (24-10) vs. Villanova (20-13), 1:20 p.m.

Roundup>Kansas (29-5) vs. Western Kentucky (20-15), 30 minutes following

At The Frank Erwin Center, Austin, Texas

Roundup>Florida (26-7) vs. Northwestern State (23-8), 1:27 p.m.

Roundup>UCLA (25-9) vs. Minnesota (20-12), 30 minutes following

Third Round

Saturday’s games

At The Palace, Auburn Hills, Mich.

Roundup>Michigan-South Dakota State winner vs. VCU-Akron winner

Sunday’s games

At Wells Fargo Center, Philadelphia

Roundup>Georgetown-Florida Gulf Coast winner vs. San Diego State-Oklahoma winner

At The Sprint Center, Kansas City, Mo.

Roundup>Kansas-Western Kentucky winner vs. North Carolina-Villanova winner

At The Frank Erwin Center, Austin, Texas

Roundup>Florida-Northwestern State winner vs. UCLA-Minnesota winner

MIDWEST REGIONAL

Second Round

Thursday’s games

At Rupp Arena, Lexington, Ky.

Roundup>Louisville (29-5) vs. N.C. A&T (20-16), 12:50 p.m.

Roundup>Colorado State (25-8) vs. Missouri (22-10), 30 minutes following

At The Palace, Auburn Hills, Mich.

Roundup>Michigan State (25-8) vs. Valparaiso (26-7), 6:15 a.m

Roundup>Memphis (30-4) vs. Saint Mary’s (Cal) (28-6), 30 minutes following

At HP Pavilion, San Jose, Calif.

Roundup>Saint Louis (27-6) vs. New Mexico State (24-10), 8:10 a.m.

Roundup>Oklahoma State (24-8) vs. Oregon (26-8), 30 minutes following

Friday’s games

At Wells Fargo Center, Philadelphia

Roundup>Duke (27-5) vs. Albany (N.Y.) (24-10), 6:15 a.m.

Roundup>Creighton (27-7) vs. Cincinnati (22-11), 30 minutes following

Third Round

Saturday’s games

At Rupp Arena, Lexington, Ky.

Roundup>Louisville-Liberty-N.C. A&T winner vs. Colorado State-Missouri winner

At The Palace, Auburn Hills, Mich.

Roundup>Michigan State-Valparaiso winner vs. Memphis-Middle Tennessee-Saint Mary’s (Cal) winner

Roundup>

At HP Pavilion, San Jose, Calif.

Roundup>Saint Louis-New Mexico State winner vs. Oklahoma State-Oregon winner

Sunday’s games

At Wells Fargo Center, Philadelphia

Duke-Albany (N.Y.) winner vs. Creighton-Cincinnati winner

WEST REGIONAL

Second Round

Thursday’s games

At EnergySolutions Arena, Salt Lake City

Roundup>Pittsburgh (24-8) vs. Wichita State (26-8), 7:40 a.m.

Roundup>Gonzaga (31-2) vs. Southern (23-9), 30 minutes following

Roundup>Arizona (25-7) vs. Belmont (26-6), 1:20 p.m.

Roundup>New Mexico (29-5) vs. Harvard (19-9), 30 minutes following

Friday’s games

At UD Arena, Dayton, Ohio

Roundup>Ohio State (26-7) vs. Iona (20-13), 1:15 p.m.

Roundup>Notre Dame (25-9) vs. Iowa State (22-11), 30 minutes following

At The Sprint Center, Kansas City, Mo.

Roundup>Wisconsin (23-11) vs. Mississippi (26-8), 6:40 a.m.

Roundup>Kansas State (27-7) vs. La Salle winner, 30 minutes following

Third Round

Saturday’s games

At EnergySolutions Arena, Salt Lake City

Roundup>Gonzaga-Southern winner vs. Pittsburgh-Wichita State winner

Roundup>New Mexico-Harvard winner vs. Arizona-Belmont winner

Sunday’s games

At UD Arena, Dayton, Ohio

Roundup>Ohio State-Iona winner vs. Notre Dame-Iowa State winner

At The Sprint Center, Kansas City, Mo.

Roundup>Kansas State-La Salle winner vs. Wisconsin-Mississippi winner

NIT Glance

FIRST ROUND

Tuesday’s results

Maryland 86, Niagara 70

St. John’s 63, Saint Joseph’s 61

Louisiana Tech 71, Florida State 66

Robert Morris 59, Kentucky 57

Alabama 62, Northeastern 43

Virginia 67, Norfolk State 56

Denver 61, Ohio 57

BYU 90, Washington 79

Stanford 58, Stephen F. Austin 57

Wednesday’s results

Iowa 68, Indiana State 52

Providence 75, Charlotte 66

Stony Brook 71, Massachusetts 58

Mercer 75, Tennessee 67

Baylor 112, Long Beach State 66

Southern Mississippi 78, Charleston Southern 71

Arizona State 83, Detroit 68

Today’s game

c Denver (22-9) at Maryland (23-12), 1 p.m.

Women’s College Basketball

AP Top 25

Record Pts Prv

1. Baylor (40) 32-1 1,000 1

2. Notre Dame 31-1 959 2

3. UConn 29-4 901 3

4. Stanford 31-2 891 4

5. Duke 30-2 846 5

6. California 28-3 776 6

7. Kentucky 27-5 743 7

8. Penn St. 25-5 669 8

9. Texas A&M 24-9 663 9

10. Tennessee 24-7 642 10

11. UCLA 25-7 593 11

12. Maryland 24-7 564 12

13. North Carolina 28-6 491 13

14. Georgia 25-6 461 14

15. Delaware 30-3 426 15

16. Louisville 24-8 367 16

17. South Carolina 24-7 349 17

18. Dayton 27-2 317 18

19. Colorado 25-6 299 19

20. Green Bay 29-2 233 20

21. Purdue 24-8 227 21

22. Syracuse 24-7 135 22

23. Iowa St. 23-8 106 23

24. Nebraska 23-8 104 24

25. Florida St. 22-9 79 25

Others receiving votes: LSU 55, Michigan St. 40, Gonzaga 36, Oklahoma St. 12, Florida 3, Quinnipiac 3, Toledo 3, Marist 2, San Diego St. 2, Albany (NY) 1, Chattanooga 1, Princeton 1.

NCAA Tournament Glance

OKLAHOMA CITY REGIONAL

First Round

Saturday’s games

Columbus, Ohio

Roundup>Oklahoma (22-10) vs. Central Michigan (21-11), 6:10 a.m.

Roundup>UCLA (25-7) vs. Stetson (24-8), 30 minutes following

Knoxville, Tenn.

Roundup>Syracuse (24-7) vs. Creighton (24-7), 5:20 a.m.

Roundup>Tennessee (24-7) vs. Oral Roberts (18-12), 30 minutes following

Sunday’s games

Waco, Texas

Roundup>Florida State (22-9) vs. Princeton (22-6), 11:10 a.m.

Roundup>Baylor (32-1) vs. Prairie View (17-14), 30 minutes following

Louisville, Ky.

Roundup>Purdue (24-8) vs. Liberty (27-6), 12:10 p.m.

Roundup>Louisville (24-8) vs. Middle Tennessee (25-7), 30 minutes following

SPOKANE REGIONAL

First Round

Saturday’s games

Spokane, Wash.

Roundup>Iowa State (23-8) vs. Gonzaga (27-5), 10:15 a.m.

Roundup>Georgia (25-6) vs. Montana (23-7), 30 minutes following

Lubbock, Texas

Roundup>California (28-3) vs. Fresno State (24-8), 10:30 a.m.

Roundup>Texas Tech (21-10) vs. South Florida (21-10), 30 minutes following

Sunday’s games

Stanford, Calif.

Roundup>Stanford (31-2) vs. Tulsa (16-16), 11:20 a.m.

Roundup>Michigan (21-10) vs. Villanova (21-10), 30 minutes following

Baton Rouge, La.

Roundup>Penn State (25-5) vs. Cal Poly (21-10), 11:10 a.m.

Roundup>LSU (20-11) vs. Green Bay (29-2), 30 minutes following

NORFOLK REGIONAL

First Round

Saturday’s games

Boulder, Colo.

Roundup>South Carolina (24-7) vs. South Dakota State (25-7), 10:10 a.m.

Roundup>Colorado (25-6) vs. Kansas (18-13), 30 minutes following

College Station, Texas

Roundup>Texas A&M (24-9) vs. Wichita State (24-9), 10:05 a.m.

Roundup>Nebras ka (23-8) vs. Chattanooga (29-3), 30 minutes following

Sunday’s games

Iowa City

Roundup>Notre Dame (31-1) vs. UT-Martin (19-14), 11:05 a.m.

Roundup>Miami (21-10) vs. Iowa (20-12), 30 minutes following

Durham, N.C.

Roundup>Duke (30-2) vs. Hampton (28-5), 6:05 a.m.

Roundup>Oklahoma State (21-10) vs. DePaul (21-11), 30 minutes following

BRIDGEPORT REGIONAL

First Round

Saturday’s games

Storrs, Conn.

Roundup>Vanderbilt (20-11) vs. Saint Joseph’s (23-8), 5:05 a.m.

Roundup>Connecticut (29-4) vs. Idaho (17-15), 30 minutes following

College Park, Md.

Roundup>Maryland (24-7) vs. Quinnipiac (30-2), 5:15 a.m.

Roundup>Michigan State (24-8) vs. Marist (26-6), 30 minutes following

Sunday’s games

Newark, Del.

Roundup>Delaware (30-3) vs. West Virginia (17-13), 6:15 a.m.

Roundup>North Carolina (28-6) vs. Albany (NY) (27-3), 30 minutes following

Queens, N.Y.

Roundup>Kentucky (27-5) vs. Navy (21-11), 6:05 a.m.

Roundup>Dayton (27-2) vs. St. John’s (18-12), 30 minutes following

Soccer

MLS Glance

EASTERN CONFERENCE

W L T Pts GF GA

Montreal 3 0 0 9 5 2

Philadelphia 2 1 0 6 4 4

Columbus 1 1 1 4 5 3

Kansas City 1 1 1 4 4 3

D.C. 1 1 1 4 1 2

Houston 1 1 0 3 4 3

Toronto FC 1 2 0 3 3 4

New England 1 1 0 3 1 1

New York 0 1 2 2 4 5

Chicago 0 2 1 1 0 5

WESTERN CONFERENCE

W L T Pts GF GA

FC Dallas 2 1 0 6 5 5

Vancouver 2 0 0 6 3 1

Los Angeles 1 0 1 4 5 1

Chivas USA 1 1 1 4 4 5

Real Salt Lake 1 1 1 4 3 2

San Jose 1 1 1 4 3 4

Portland 0 1 2 2 5 6

Colorado 0 2 1 1 2 4

Seattle 0 1 1 1 1 2

NOTE: Three points for victory, one point for tie.

Saturday’s games

Columbus at D.C. United, 9:30 a.m.

Kansas City at New England, 10 a.m.

New York at Montreal, 10:30 a.m.

Real Salt Lake at FC Dallas, 2:30 p.m.

Vancouver at Houston, 2:30 p.m.

Colorado at Los Angeles, 4:30 p.m.

Seattle FC at San Jose, 4:30 p.m.

Sunday’s game

Chivas USA at Chicago, 5 p.m.

Pro Baseball

Spring Training Glance

AMERICAN LEAGUE

W L Pct

Kansas City 18 6 .750

Baltimore 15 6 .714

Seattle 17 7 .708

Cleveland 14 9 .609

Tampa Bay 14 9 .609

Detroit 14 10 .583

Boston 13 12 .520

Chicago 10 10 .500

Texas 12 12 .500

Minnesota 11 12 .478

Oakland 9 12 .429

Houston 9 13 .409

New York 10 15 .400

Toronto 9 14 .391

Los Angeles 6 13 .316

NATIONAL LEAGUE

W L Pct

Atlanta 15 11 .577

Colorado 11 10 .524

Arizona 12 12 .500

St. Louis 11 11 .500

Washington 11 11 .500

San Diego 13 14 .481

Philadelphia 11 12 .478

San Francisco 10 11 .476

New York 9 10 .474

Chicago 12 14 .462

Miami 10 12 .455

Milwaukee 9 12 .429

Pittsburgh 10 14 .417

Los Angeles 9 14 .391

Cincinnati 8 14 .364

NOTE: Split-squad games count in the standings; games against nonmajor league teams do not.

Wednesday’s results

Washington 7, Miami 5

Baltimore 7, Toronto 5

Atlanta 18, Pittsburgh 9

N.Y. Yankees 4, Boston 0

L.A. Angels 6, Cleveland 5

San Francisco (ss) 0, Milwaukee 0, tie, 10 innings

San Francisco (ss) 6, San Diego 4

Kansas City 7, L.A. Dodgers 2

Arizona 4, Chicago White Sox 2

N.Y. Mets 7, Houston 5

Tampa Bay vs. Minnesota at Fort Myers, Fla., ccd., Rain

Today’s games

Roundup>Toronto vs. Tampa Bay at Port Charlotte, Fla., 7:05 a.m.

Roundup>St. Louis vs. N.Y. Mets at Port St. Lucie, Fla., 7:10 a.m.

Roundup>Oakland vs. Cincinnati at Goodyear, Ariz., 10:05 a.m.

Roundup>Milwaukee vs. Chicago White Sox at Glendale, Ariz., 10:05 a.m.

Roundup>Cleveland vs. Arizona at Scottsdale, Ariz., 10:10 a.m.

Roundup>Washington vs. Atlanta at Kissimmee, Fla., 12:05 p.m.

Roundup>Houston vs. Detroit at Lakeland, Fla., 12:05 p.m.

Roundup>Minnesota vs. N.Y. Yankees at Tampa, Fla., 1:05 p.m.

Roundup>Pittsburgh vs. Baltimore at Sarasota, Fla., 1:05 p.m.

Roundup>Philadelphia vs. Boston at Fort Myers, Fla., 1:05 p.m.

Roundup>L.A. Angels vs. Texas at Surprise, Ariz., 3:05 p.m.

Roundup>Chicago Cubs vs. Seattle at Peoria, Ariz., 4:05 p.m.

Roundup>Colorado vs. San Francisco at Scottsdale, Ariz., 4:05 p.m.

TRANSACTIONS

BASEBALL

American League

NEW YORK YANKEES—Reassigned LHP Matt Tracy and RHP Mark Montgomery to their minor league camp.

National League

MILWAUKEE BREWERS—Acquired 3B Stephen Parker from Oakland for RHP Darren Byrd.

PITTSBURGH PIRATES—Acquired INF John McDonald from Arizona for a player to be named or cash considerations.

WASHINGTON NATIONALS—Acquired LHP Ian Krol from Oakland to complete an earlier trade.

Can-Am League

NEW JERSEY JACKALS—Signed LHP Mike Francisco.

BASKETBALL

National Basketball Association

NBA—Named Kiki Vandeweghe vice president, basketball operations.

FOOTBALL

National Football League

NFL—Suspended Washington LB Rob Jackson for four games, without pay, for violating the NFL’s substance abuse policy.

CHICAGO BEARS—Signed DE Turk McBride to a one-year contract. Announced they were unable to reach accord on a contract with LB Brian Urlacher, making Urlacher a free agent.

HOUSTON TEXANS—Re-signed CB Brice McCain to a three-year contract.

KANSAS CITY CHIEFS—Signed LS Thomas Gafford.

NEW ENGLAND PATRIOTS—Re-signed CB Marquice Cole and LB Niko Koutouvides.

OAKLAND RAIDERS—Re-signed OL Khalif Barnes.

TAMPA BAY BUCCANEERS—Re-signed C Andrew Economos and LB Jacob Cutrera.

WASHINGTON REDSKINS—Agreed to terms with CB E.J. Biggers.

Canadian Football League

EDMONTON ESKIMOS—Signed DE Lindsey Witten.

HOCKEY

National Hockey League

NHL—Suspended Florida F Eric Selleck one game for leaving the bench on a legal line change for the purpose of starting a fight with Carolina F Kevin Westgarth during a March 19 game.

DETROIT RED WINGS—Recalled F Gustav Nyquist from Grand Rapids (AHL).

INDIANAPOLIS COLTS—Signed DT Aubrayo Franklin and G Joe Reitz.

MONTREAL CANADIENS—Signed D Francis Bouillon to a one-year contract extension.

NEW YORK ISLANDERS—Named Mike Bossy vice president of corporate sponsorship & partnership marketing.

OTTAWA SENATORS—Signed G Andrew Hammond to a two-year entry-level contract.

TAMPA BAY LIGHTNING—Signed F Slater Koekkoek to a standard three-year, entry-level contract.

ECHL

GWINNETT GLADIATORS—Announced G Mike Lee was assigned to the team by Portland (AHL) and G Mark Visentin was called up to Portland. Announced F Jason Clark was reassigned to Bridgeport (AHL). Announced F Tyler Murovich was reassigned to the team from Hamilton (AHL). Announced RW Alex Belzile was signed to a player tryout agreement by Hamilton.

READING ROYALS—Announced F Danick Paquette was assigned to the team from Hershey (AHL). Announced F Barry Almeida was to the team by Hershey. Announced F Kirk MacDonald was loaned to Houston (AHL).

TORONTO MARLIES—Announced D Morgan Rielly was reassigned to the team from Moose Jaw (WHL).

COLLEGE

ALABAMA—Announced the resignation of athletic director Mal Moore.

CHARLESTON SOUTHERN—Named Willy Korn wide receivers coach.

CULVER-STOCKTON—Named Nathan Wilson quarterbacks/running backs coach.

NEW MEXICO—Agreed to terms with men’s basketball coach Steve Alford on a 10-year contract, through 2022-23.

NJIT—Named Didier Orellana men’s soccer coach.

SMU—Named Hal Mumme assistant head coach and passing game coordinator.